اتریم در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است؛ سه برابر بهتر از بیت کوین!

طی سال جاری، بهای اتریم، ارز شماره دو بازار ارزهای دیجیتال دوبرابر شده است.

این افزایش قیمت سبب شده است تا اتریم عملکردی بسیار بهتر از بیت کوین داشته باشد.

به نقل از کوین دسک، با توجه به افزایش جریان ورودی سرمایه به صرافی‌ها، اتریم روز پنج‌شنبه (۲ مرداد) به بیشترین قیمت خود طی پنج ماه گذشته و رقم ۲۸۹ دلاری دست یافت.

در زمان نگارش این خبر، قیمت اتریم در محدوده ۲۸۳ دلار است.

اتریم از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا رشدی ۱۱۷ درصدی داشته است.

از سوی دیگر، رشد اتریم از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه برابر بیشتر از رشد ۳۴ درصدی قیمت بیت کوین در بازه مشابه بوده است.

بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۹,۵۷۱ دلاری معامله می‌شود.

اتریم
رشد قیمت اتر و بیت کوین از ۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۹۸). منبع: TradingView

عامل رشد قیمت اتریم

یهان چو (Jehan Chu)، هم‌بنیان‌گذار و یکی از اعضای هیئت‌مدیره شرکت هنگ‌کنگی کِنِتیک (Kenetic)، طی مصاحبه‌ای اظهار داشت که عامل رشد قیمت اتر افزایش کاربرد عمومی و افزایش توجهات پیرامون معاملات حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) بوده است.

با افزایش فعالیت‌ها و تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، متوسط هزینه تراکنش این ارز دیجیتال نیز به بیشترین سطح خود از اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷) رسیده است.

همچنین، به نظر می‌رسد به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ که به‌زودی سازوکار اثبات کار را با اثبات سهام جایگزین خواهد کرد، عامل مهم دیگری در افزایش فشار خرید در بازار اتر است.

سهام‌گذاری به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را در اختیار شبکه قرار دهند و به تأمین امنیت شبکه کمک کنند. در ازای این کار سودی با عنوان سود سهام‌گذاری به وی تعلق خواهد گرفت.

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که طی سال جاری، تعداد آدرس‌هایی که ۳۲ اتر نگهداری می‌کنند، بیش از ۱۲ درصد بیشتر شده است. در اتریوم ۲.۰، کمترین میزان موجودی موردنیاز برای اعتبارسنجی ۳۲ اتر است. این داده‌ها از افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به کسب سود از نوع جدید درآمد در این شبکه حکایت می‌کند.

پس از رویداد هاوینگ در ۱۲ مه (۲۳ اردیبهشت)، انتظار می‌رفت که بیت کوین به رشدی چشمگیر دست پیدا کند. با این حال، قیمت بیت کوین مدت‌ها است که در بازه‌ای بین ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار گیر افتاده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید