بنیان‌گذار دوج کوین: ارزهای دیجیتال توسط یک کارتل قدرتمند اداره می‌شوند

بنیان‌گذار دوج کوین از فضای بازار ارزهای دیجیتال انتقاد می‌كند و می‌گويد که توسط کارتل های قدرتمند اداره می شود.

 

در توئيت اخیر، جردن پالمر، هم بنیان‌گذار دوج کوین (DOGE) اظهار داشت که دیگر به دنیای ارزهای دیجیتال بر نمی‌گردد. پالمر از صنعت رمزارزها انتقادات شدیدی كرد و آن را بیش از حد سرمایه داری خواند، و گفت توسط کارتل های قدرتمند و شخصیت های ثروتمند مدیریت می شود.

جردن پالمر بنیان‌گذار دوج کوین

پالمر دوج كوين را به همراه بیلی مارکوس در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی ایجاد کرد و جامعه رمزارز را مسخره کرد.

جردن پالمر از راهی که صنعت رمزارز پيش گرفته نا اميد است و از آن به شدت انتقاد کرده است. پالمر می گوید به دلیل آنچه اکنون اين صنعت نشان می دهد، به دنيای ارزهای دیجیتال بر نخواهد گشت.

او می‌گويد رمزارز يك فناوری فوق سرمایه داری است، که اساساً برای تقویت ثروت طرفداران خود از طریق ترکیبی از اجتناب از مالیات،كاهش نظارت و کمبود اعمال مصنوعی ساخته شده است.

پالمر همچنین از شبکه بازاریابی در پشت صنعت رمزارز انتقاد کرد، که به گفته او افرادی كه مشكل اقتصادی دارند را شکار می کند و آنها را تشويق به سرمایه گذاری پس اندازهای خود می کند، به امید اینکه یک سود سریع بدست آورند.

 

پالمر با انتقاد از ايده غیر متمرکز بودن كريپتو، تأکید کرد:

علی رغم ادعای غيرمتمركز بودن صنعت رمزارز، اين صنعت توسط افراد ثروتمند کنترل می شود که با گذشت زمان، تکامل یافته اند تا بسیاری موسسات مشابه مربوط به سیستم مالی متمرکز موجود را که قرار است جایگزین شود، در خود جای دهند.

جردن پالمر هرگز علاقه زیادی به ارزهای ديجيتال نداشته است. برای او، دوج كوين یک شوخی بود.

پالمر گفته که بیت کوین (BTC) باید دارای ارزشی باشد که با ارزشی که برای جامعه فراهم می کند گره خورده باشد. ولی او بيت كوين را فاقد اين ارزش می داند.

با این حال، پالمر يك چيز مشترك با طرفداران رمزارز دارد و آن بی اعتنایی وی به سیستم مالی سنتی است. اساساً، پالمر فکر می کند سرمایه گذاران نهادی می توانند منافع واقعی ارزهای ديجيتال را از بين ببرند و آنها را به فیات تبدیل کنند. پالمر مي گويد بانك ها می توانند ارزش بيت كوين را پايين آورند و به گفته برخی تحلیلگران، این اتفاق قبلاً افتاده است.

Mr Exchanger

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

19 نظر