عضو اتاق بازرگانی: پذیرش سایر رمزارزها اولین گام برای پیاده‌سازی رمزارز ملی می باشد

 

فرزین فردیس؛ عضو کمیسیون اقتصاد نوآور و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران موانع و محدودیت‌های ایجاد رمزارز ملی را بررسی کرده است. وی وجود محدودیت‌های قانونی برای استفاده از رمزارزها را اولین مانع ایجاد رمزارز ملی ارزیابی کرده است. فردیس معتقد است که پذیرش رمزارزها توسط دولت و بانک مرکزی در کنار رمزارز ملی، نخستین گام برای پیاده‌سازی رمزارز ملی محسوب می‌گردد:

زمانی می‌توانیم به سمت ایجاد و استفاده از رمزارز ملی برویم که دولت و نهادهای حاکمیتی مربوط مانند بانک مرکزی، استفاده از سایر رمزارزها را نیز در کنار رمزارزملی به رسمیت شناخته و آنها را مجاز تلقی کنند.

در حقیقت پذیرش رمزارزها توسط بانک مرکزی و دولت مبادلات تجاری را برای صادر کننده و یا وارد کننده تسهیل می‌کند. در این شرایط در صورتی که یک تاجر تمام یا بخشی از پول خود را به کمک رمزارزها دریافت کند، می‌تواند بدون مشکل آن را به سیستم مربوطه ارائه کرده و مجوزها یا گواهی‌های مورد نیاز در این زمینه را به سادگی از سازمان مربوطه دریافت کند.

آغاز مبادلات رمزارز ها در صرافی‌های مجاز

فردیس همچنین سازمان امور مالیاتی و جامعه‌ی حسابرسان را دو بخش مهم برای پیاده‌سازی و استفاده از رمزارزملی ارزیابی کرده است:

برای پیاده‌سازی و استفاده از رمزارز ملی باید سایر رمزارزها را نیز پذیرش کنیم. همچنین سازمان امور مالیاتی مبادلات رمزارزی شرکت‌ها را در صورت‌های مالی آن‌ها بپذیرد. از طرفی جامعه‌ی حسابرسان نیز رمزارزها را به صورت یک پدیده‌ی نامشخص ارزیابی نکند. همچنین صرافی‌های رسمی نیز مبادلات رمزارزها را به‌طور مشابه با سایر ارزها تسهیل کنند.

عضو کمیسیون اقتصاد نوآور و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران معتقد است در صورتی که این موانع برداشته شود، ظرفیت انجام مبادلات و آغاز تجارت با کشور‌هایی که برای همکاری با ایران آمادگی دارند، فراهم می‌گردد.

نظر شما نسبت به راه‌کار‌های ارائه شده توسط فرزین فردیس برای آغاز به‌ کارگیری رمزارز ملی و دیگر رمزارزها در مبادلات داخلی و خارجی چیست؟
آیا پذیرش سایر رمزارزها اولین گام برای پیاده‌سازی رمزارزملی محسوب می‌شود؟
نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

Mr Exchanger

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید