علاقه‌مندان توکن‌های تان برای کسب توکن‌های رایگان باید در رقابتی شرکت کنند!

شبکه‌ی بلاکچین غیرمتمرکز آزاد تان(Free TON) که به‌طور مجزا از بلاکچین تان تلگرام راه‌اندازی شده است، برای توزیع توکن‌ها رقابتی را در میان علاقه‌مندان برگزار می‌کند. این انجمن در اطلاعیه‌ای که در روز دوشنبه منتشر شده است، از کاربران، تایید کننده‌ها و توسعه‌دهندگان دعوت کرده است تا در سه رقابت مجزا شرکت کنند. انجمن آزاد تان قصد دارد هزاران کریستال تان یا تانز(Tons) را به عنوان پاداش در میان شرکت کنندگان توزیع کند.

انجمن آزاد تان در روز دوشنبه و به‌طور رسمی پیشنهاد‌ برگزاری نخستین رقابت در فُروم این پروژه را ارائه کرد. هدف از برگزاری این رقابت توزیع حداقل ۵۰,۰۰۰ تان در میان برندگان، شرکت کنندگان و هیئت داوران است. انتظار می‌رود که این سه رقابت در بیست و پنجم می به پایان برسند.

رقابت تنها راه دریافت کریستال‌های تان محسوب می‌گردد!

نخستین دسته از رقابت‌های آزاد تان رقابت در میان توسعه‌دهندگان بر روی سیستم رای دهی اکثریت(SMV)، ابزار‌های بهبود فرآیند توسعه و اهداء همگانی(ایردراپ) را شامل می‌گردد. در حالی که رقابت SMV و DevOps برای توسعه‌دهندگان و تایید کنندگان طراحی شده است، شرکت در رقابت ایردراپ برای تمامی شرکت‌کنندگان آزاد است.

انجمن آزاد تان اعلام کرده است که هم‌اکنون تنها راه دریافت کریستال‌های تان شرکت در رقابت ارزیابی می‌شود. یعنی توکن‌های تان تنها در میان کسانی توزیع می‌شود که در این شبکه مشارکت می‌کنند. هدف این رقابت توزیع توکن‌ها بر محوریت میزان شایستگی است و انجمن تان قصد دارد در هر هفته رقابت‌های بیشتری را برگزار کند.

بر اساس گزارشات، بیش از ۵ میلیارد توکن کریستال تان منتشر خواهد شد، که بر اساس برنامه‌ریزی ۸۵ درصد از این توکن‌ها درمیان شرکت‌کنندگان و کاربران انجمن آزاد تان و ۱۰ درصد از این توکن‌ها در میان توسعه‌دهندگان توزیع خواهد شد. همچنین ۵ درصد باقی مانده از توکن‌ها در میان تایید کننده‌ها توزیع خواهد شد.

انجمن آزاد تان به مشارکت شهروندان آمریکایی در این پروژه امیدوار است

بر اساس اطلاعیه‌ی منتشر شده، شهروندان آمریکایی قادر به مشارکت در این پروژه نیستند. در متن رقابت اهداء همگانی توکن‌ها اعلام شده است که:هر کسی می‌تواند در این رقابت شرکت کند، اما انجمن آزاد  تان قادر به توزیع توکن‌ها در میان شهروندان و یا نهاد‌های آمریکایی نیست.

با توجه به رویکرد سیستم قانون‌گذاری ایالات متحده‌ی آمریکا نسبت به پروژه‌ی رمزارزی شرکت تلگرام، نگرانی انجمن آزاد تان نسبت به رویکرد آمریکا به‌طور واضح مشاهده می‌گردد. بر اساس گزارش کوینیت، پاول دورف(Pavel Durov)؛ مدیر عامل شرکت تلگرام در روز دوازدهم می به‌طور رسمی به فعالیت شرکت تلگرام در توسعه و یا توزیع توکن‌های گرام خاتمه داد. وی همچنین از رویکرد ایالات متحده‌ی آمریکا برای جلوگیری از توزیع توکن‌های گرام در دیگر کشور‌های جهان انتقاد کرد.

با وجود شرایط پیچیده‌ی قانون‌گذاری انجمن آزاد تام امیدوار است که امکان مشارکت شهروندان آمریکایی در آینده فراهم گردد. انجمن آزاد تان در زمان راه‌اندازی شبکه‌ی بلاکچینش در روز هفتم می اعلام کرد: «در حالی که ما برای دست‌یابی به تمرکز‌زدایی کامل حرکت می‌کنیم، تمامی موانع مرتبط با این پروژه از بین خواهد رفت.»

نظر شما نسبت به فعالیت انجمن آزاد تان و توزیع رایگان توکن‌ها چیست؟ آیا گسترش فعالیت این انجمن نظر قانون‌گذاران آمریکایی را نسبت به پروژه‌های رمزارزی تغییر خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید