قیمت اتریوم با سفارش نهنگی در یک صرافی غیرمتمرکز به ۴۵۰ دلار رسید

قیمت اتریوم

یک نهنگ با ایجاد سفارشی به ارزش ۱۸میلیون دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ (Uniswap) باعث شد بهای اتریوم تا حدود ۴۵۰ دلار صعود کند.

بااین‌حال، این خریدار به‌دلیل وقوع اسلیپیج یا لغزش قیمت، ۲میلیون دلار را روی این تراکنش از دست داد.

گفتنی است لغزش قیمت، زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر در قیمتی که روی نمودار می‌بیند، اقدام به اخذ موقعیت معاملاتی می‌کند، اما  موقعیت در قیمت دیگری باز می‌شود.

درواقع، علت وقوع لغزش قیمت، نوسانات بسیار سریع قیمت است.

به گزارش کریپوتوبریفینگ، یک آدرس منفرد، توانست قیمت اتریوم را روی صرافی دیفای یونی‌سواپ تا نزدیکی‌های ۴۵۰ دلار افزایش دهد.

گفتنی است معامله انجام‌شده از سوی این دارنده این آدرس، شامل مجموعه‌ای از سوآپ‌ها به ارزش مجموع ۱۷.۹ میلیون دلار برای خرید بیش از ۴۰,۰۰۰ اتر بود.

قیمت اتریوم
قیمت اتر برحسب دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ. منبع: UniswapVision

با بهای ۴۰۰ دلار اتر، معامله یادشده در حدود ۱۶میلیون دلار می‌ارزید و تقریبا ۲۲میلیون دلار از آن به‌دلیل لغزش قیمت از دست رفت

آن‌طور که پیداست، نهنگی که اقدام به انجام این معامله کرده، تترهای موردنیاز خود را از آدرس‌هایی مرتبط با صرافی هوبی به دست آورده است.

گفتنی است وی در ادامه، اترهای خریداری‌شده را به چند آدرس جدید منتقل کرده است.

قیمت اتریوم
گرافی از تراکنش‌های بزرگ مرتبط با معامله ۱۸میلیون دلاری. داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که طی دو تراکنش، تعدادی تتر به ارزش ۱۳ و ۵ میلیون دلار از آدرس‌های مرتبط با صرافی هوبی به پلتفرم یونی‌سواپ منتقل شده‌اند. منبع: Bloxy

 

شایان ذکر است که موقعیت معاملاتی در این حد و اندازه را به‌راحتی می‌توان با اسلیپیج کمتری روی یک صرافی متمرکز انجام داد.

بااین‌حال، انجام آن روی یک پلتفرم مبتنی بر دیفای نشان می‌دهد که این دست پلتفرم‌ها درحال‌حاضر، دارای نقدینگی کافی برای ارائه خدمات معامله‌گری به سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نیستند. از طرف دیگر نیز انجام این معامله نشان می‌دهد به‌رغم هزینه‌های بالا کماکان برای انجام معاملات بزرگ روی پلتفرم‌های دیفای تقاضا وجود دارد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید