ویتالیک بوترین خطاب به جامعه اتریوم می‌گويد فراتر از محدوده دیفای به نوآوری بپردازید

ویتالیک بوترین خطاب به جامعه اتریوم می‌گويد فراتر از محدوده دیفای به نوآوری بپردازید.

 

همزمان با رشد مقیاس گذاری لایه دوم اتريوم، ویتالیک بوترین جامعه اتریوم را ترغیب می کند که فراتر از محدوده دیفای رشد کند.

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین، بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی اتریوم، درسخنرانی خود در کنفرانس پاریس از اکوسیستم اتریوم خواست تا محدوده نوآوری‌های خود را از حوزه امور مالی غیرمتمرکز فراتر ببرند.

بوترين با توصیف سرویس های غیرمالی به عنوان جالب ترین قسمت چشم انداز بلاکچین های همه منظوره، از اينکه برنامه های مالی درحال حاضر بر اتريوم تسلط دارند، ابراز تاسف کرد.

بوترين چندین اپليكيشن غیر مالی برای اتريوم نام برد، از جمله رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز، تأیید هویت و اعتبار، و بودجه کالاهای عمومی عقب افتاده.

او گفته است ارائه نوآوری‌های فراتر از دیفای به معنی حرکت کردن علیه دیفای نیست، بلکه به معنی ترکیب خدمات مالی با خدمات غیرمالی است.بوترین مشغله و كار جامعه اتريوم با ديفاي را به دو عامل اصلی نسبت می دهد.

در ابتدا، ویتالیک گفت كه امور مالی دامنه وسیع تری را برای تمركززدایی نسبت به سایر صنایع متمركز ارائه می دهد.

بوترین همچنین تاکید كرد، فشار بخش به سمت اپليكيشن هاي مالی هزینه های بالايي در پي دارد.

اتریوم

البته، بوترين گفت که چالش هزینه های بالای تراكنش، اکنون توسط اکوسیستم در حال رشد شبکه های لایه دو اتريوم حل شده است.

بوترين مي گويد، با تلاش برای کاهش هزینه های تراكنش در اتريوم،  که در حال حاضر در جریان است، اکنون زمان آن است که شروعبه بررسی چگونگی استفاده از اتريوم برای مقابله با سایر موضوعات کنیم. او گفت، اکوسیستم اتريوم باید فراتر از ساخت توکن هاییباشد که به معاملات سایر توکن ها کمک می کنند.

علی رغم اشاره به اینکه مشتقات مالی به بخش ارزش می دهند، بوترين در مورد خطر سیستمیک مرتبط با محصولات مشتق پیچیده هشدار داد و گفت فقط ديفاي كافي نيست.

بوترین ابراز امیدواری کرد که تا چند سال دیگر محصولات هیجان‌انگیزی تولید شود که تنوع و ارزش واقعی را برای اقشار مختلف جامعه فراهم خواهد كرد.

Mr Exchanger

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید