کارمندان توییتر می‌توانند به صورت مادام‌العمر به دورکاری بپردازند

همانطور که شرکت توییتر اخیراً توضیح داده است، کارکنان این شرکت می‌توانند «برای همیشه» در منزل کار کرده و به دور کاری ادامه دهند، زیرا تحقیقات ثابت کرده است که دور کاری از خانه بسیار کارآمد می‌باشد. از این رو، توییتر اعلام نموده که تصمیم‌گیری در رابطه با نحوه‌ی ادامه‌ی کار پس از پایان گسترش بیماری کرونا کاملاً بر عهده‌ی کارمندان است.

 

شیوع بیماری کرونا در جهان باعث شد تا بسیاری از کسب و کارهای مختلف مجبور به دور کاری و ادامه‌ی فعالیت‌های خود در خانه شوند. در این بین شرکت توییتر نیز از همین روش استفاده کرده و به کارمندان خود اجازه داد تا فعالیت‌های کاری خود را در منزل و از راه دور انجام دهند. اخیراً آقای جک دورسی(Jack Dorsey) مدیرعامل این پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی بزرگ اعلام نموده که کارمندان این شرکت می‌توانند از این پس برای همیشه فعالیت‌های کاری خود را به صورت از راه دور و در خانه ادامه دهند، حتی با پایان همه‌گیری بیماری کرونا در جهان.

 

در همین حال، سهام شرکت توییتر(TWTR) با رشد ۰/۵۱ درصدی روبرو شد و به ارزش ۲۹/۳۰ دلار برای هر سهم رسید. البته شایان ذکر است که سهام توییتر روز گذشته یک سقوط ۱/۸۲ درصدی را تجربه کرد و ارزش آن به ۲۹/۱۵ دلار رسیده بود.

 

کار در خانه برای کارمندان توییتر

جنیفر کریستی(Jennifer Christie) معاون پلت‌فرم توییتر در یک پست وبلاگی نوشت:اگر کارمندان ما در یک وظیفه و موقعیت خاص هستند که می‌توانند کارهای خود را از خانه انجام دهند و قصد دارد تا این روش را برای همیشه ادامه دهند، ما اجازه می‌دهیم که این موضوع اتفاق بیافتد. در صورت عدم تحقق این موضوع، پس از پایان بیماری کرونا و بازگشت امنیتی، دفاتر ما با حفظ پروتکل‌های بهداشتی پذیرای آنان خواهد بود.

 

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود «افرادی که به صورت از راه دور کار می‌کردند، متوجه شدند که این روش باعث شکوفا شدن استعداد‌هایشان شده است. مدیرانی که هرگز فکر نمی‌کردند که بتوانند تیم‌های تحت مدیریت خود را از راه دور کنترل کنند، اکنون یک دیدگاه کاملاً متفاوت دارند. من فکر نمی‌کنم که ما به عقب باز گشته و روش‌های سابق را مورد استفاده قرار دهیم».

 

از روزهای ابتدای ماه مارس، کارمندان شرکت توییتر فعالیت‌های خود را به صورت از راه دور و در خانه آغاز کردند. گزارشات منتشر شده نشان می‌دهد که دفاتر این شرکت حداقل تا ماه دسامبر بازگشایی نخواهد شد. پس از بازگشت فعالیت‌ها به روال سابق، توییتر تمامی پروتکل‌ها و اقدامات حفاظتی را مد نظر گرفته و از سفرهای کاری کارمندان خود جلوگیری خواهد کرد.

 

انتخاب برعهده‌ی کارمندان است

سخنگوی توییتر در رابطه با این موضوع اظهار نموده که «تصمیم‌گیری در رابطه با بازگشایی دفاتر توییتر بر عهده‌ی کارمندان خواهد بود. اگر کارمندان ما به محل کار خود بازگردند، این دفاتر دوباره راه‌اندازی می‌شوند».

 

از آنجا که کارآمدی فرایند کار در منزل به اثبات رسیده است، شرکت توییتر هم به کارمندان خود اجازه داد تا برای همیشه فعالیت‌های کاری خود را از خانه و به صورت دور کاری ادامه دهند. از این رو، تصمیم‌گیری در رابطه با نحوه‌ی کارکردن پس از بیماری کرونا، کاملاً بر عهده‌ی کارمندان بوده و آن‌ها می‌توانند نحوه‌ی ادامه‌ی فعالیت خود را انتخاب کنند.

 

سایر شرکت‌های بزرگ حوزه‌ی فناوری از جمله گوگل، فیس‌بوک، آمازون و مایکروسافت هم برای حفاظت از کارمندان خود به آن‌ها اجازه داده‌اند تا کارهای خود را به صورت دورکاری انجام دهند. به عنوان مثال، شرکت گوگل اعلام نموده که کارمندان این شرکت باید تمامی فعالیت‌های کاری خود را تا پایان سال جاری در خانه انجام دهند. دفاتر کاری شرکت فیس‌بوک هم در هفته‌ی پایانی ماه جولای بازگشایی خواهد شد، اما کارمندان این شرکت می‌توانند تا ابتدای سال ۲۰۲۱ فعالیت‌های کاری خود را در خانه ادامه دهند.

 

توییتر با اطلاعات جعلی مرتبط با کووید۱۹ مبارزه می‌کند

چندی قبل، پلت‌فرم توییتر برای جلوگیری از گسترش اطلاعات جعلی و شایعات پیرامون بیماری کووید۱۹ پروژه‌ی برچسب‌گذاری و پیام‌های اخطارآمیز را راه‌اندازی کرد. در ماه مارس، این شرکت شروع به مبارزه با اطلاعات غلط مرتبط با کرونا در پلت‌فرم توییتر کرد و اکنون به دنبال تغییر و بروزرسانی سیاست‌های مرتبط با این موضوع است.

 

اکنون در توییتر برچسب‌هایی اضافه شده که می‌توان به توییت‌های حاوی اطلاعات مضر و گمراه کننده پیرامون کووید۱۹ اضافه کرد و آن‌ها را مشخص نمود. طبق پست اینترنتی منتشر شده توسط این کمپانی، این برچسب‌ها به یک صفحه‌ی توییتری معتبر و یا یک منبع قابل اعتماد خارجی که دارای اطلاعات درستی در رابطه با موضوع است، پیوند خواهد شد.

 

نظر شما در رابطه با رویکرد شرکت توییتر چیست؟ آیا ادامه‌ی فعالیت‌های شغلی در منزل می‌تواند کارآمد واقع شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید