گلدمن ساکس به‌طور جدی عرضه یک ارز دیجیتال را در نظر دارد

گلدمن ساکس

گلدمن ساکس به‌طور جدی عرضه یک ارز دیجیتال را در نظر دارد که احتمالاً یک استیبل کوین خواهد بود. این شرکت به‌طور چشم‌گیری تیم دارایی‌های دیجیتال خود را گسترش خواهد داد و یک مدیر جدید را برای رهبری این تیم به استخدام خود درآورده است.

به گزارش کوین دسک، متیو مک‌درموت (Matthew McDermott)، مدیر جدید بخش دارایی‌های دیجیتال گلدمن ساکس روز پنج‌شنبه در مصاحبه با CNBC تأیید کرد که این غول بانکداری در حال بررسی عرضه یک دارایی دیجیتال است.

او گفت:

در حال بررسی احتمال موفقیت تجاری در ایجاد توکن دیجیتال مبتنی بر فیات خودمان هستیم، اما هنوز در روزهای اول هستیم و به کار برای یافتن کاربردهای بالقوه ادامه می‌دهیم.

اولین استخدام کلیدی مک‌درموت در ماه اول فعالیت، اویل هریس (Oil Harris) بود که به‌عنوان مدیر راهبردی فعالیت خواهد کرد. هریس در ایجاد بلاک چین بانک جی‌پی‌ مورگان یعنی پلتفرم کوروم (Quroum) و همچنین در ایجاد ارز دیجیتال این شرکت یعنی جی‌پی‌‌ام کوین، نقش مؤثری داشت.

مک‌درموت در حال حاضر توانایی بلاک چین برای صرفه‌جویی در بازار بازخرید را بررسی می‌کند. بانک‌ها با توافق بازخرید یا همان رپو به یکدیگر وام می‌دهند. همچنین واکاوی پتانسیل‌های بلاک چین در بازارهای اعتبار و رهن از دیگر برنامه‌های مک‌درموت است.

او همچنین گفت گلدمن ساکس ممکن است بر سر نوآوری‌های آینده دارایی‌های دیجیتال، با رقیب خود جی‌پی ‌مورگان و فیس‌بوک همکاری کند.

مک‌درموت اعلام کرد قصد دارد به‌طور چشم‌گیری تیم دارایی‌های دیجیتال گلدمن ساکس را گسترش دهد که شامل دوبرابرکردن نیروها در آسیا و اروپا می‌شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید