قوانین و مقررات

طرفین توافق نامه؛ قوانین و مقررات وب سایت این متن قرارداد بین سایت اینترنتی مستر اکسچنجر و هر کاربری است به نحوی از خدمات مختلف سایت استفاده می کند. در این قرارداد حقوق سایت مستر اکسچنجر و شرایط استفاده از آن و حقوق کاربر قید شده است. کاربر سایت مستر اکسچنجر باید این قوانین را به طور کامل بخواند و بفهمد و بپذیرد. این حق برای سایت مستر اکسچنجر محفوظ است که در هر زمان که بخواهد مفاد این قرارداد را تغییر دهد. استفاده از هرگونه امکانات مستر اکسچنجر اعم از ثبت نام ،  خرید ،  فروش و هر گونه امکانات دیگر به این معنی است که شما مفاد این قرارداد را کاملا خوانده و فهمیده و قبول کرده اید. اگر با مفاد این قرارداد موافق نیستید حق استفاده از امکانات مستر اکسچنجر را ندارید. طرفین قرارداد سایت اینترنتی مستر اکسچنجر دات کام به عنوان ارائه دهنده ی خدمات و کاربر سایت به عنوان گیرنده ی خدمات می باشند.لازم به ذکر است قوانین و مقررات مندرج در این بخش برای تمامی کاربران و بازدیدکنندگان سایت لازم الاجرا بوده و هر گونه استفاده از سایت مستر اکسچنجر به منزله قبول آن میباشد. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

 

1- اصطلاحاتی که در این قوانین و قرارداد به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 

- پلتفرم: منظور همان وب سایت《مستر اکسچنجر》است که تابع کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حمایت حقوق مصرف کننده به صورت خاص می باشد.

 

- فروشگاه اینترنتی مستر اکسچنجر: وب سایت با آدرس اینترنتی www.mrexchanger.com می باشد که یک زیرساخت آنلاین است و در در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال آموزش، تحقیق، ارائه اطلاعات و خدمات مفید در حوزه ارز دیجیتال فعالیت دارد. کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به وب سایت مستر اکسچنجر می باشد. در واقع هدف اصلی فراهم آوردن مکانی امن و مطمئن جهت مبادله ارزهای دیجیتال با قیمتی منصفانه است.

 

- کاربر یا کاربران: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به وب سایت یا از طریق سامانه های مخابراتی (ارسال پیامک و پیام رسان ها و غیره) به پلتفرم مستر اکسچنجر متصل و از خدمات آن بهرمند می شود.

 

- حساب کاربری: حسابی است که کاربر (خریدار، فروشنده و یا هر فردی که از خدمات مستر اکسچنجر استفاده می کند) برای استفاده از خدمات مستر اکسچنجر ایجاد کرده‌است و متصل به وب سایت مستر اکسچنجر است.

 

- والت: منظور کیف پول ارز دیجیتال است.

 

- آدرس والت: منظور رشته ای از حروف یا اعداد لاتین است که توسط والت کاربر جهت دریافت یا ارسال ارز دیجیتال در اختیار او قرار می گیرد. این آدرس برای هر ارز دیجیتال ممکن است متفاوت باشد.

 

- خریدار یا فروشنده: کاربر یا متقاضی خدمات مستر اکسچنجر شخصی است که از طریق سامانه مستر اکسچنجر ، ثبت سفارش یا سایر روش های موجود، از خدمات مستر اکسچنجر استفاده می کند.

 

- شناسه کاربری: شناسه ای با حروف لاتین که کاربر هنگام ثبت نام انتخاب کرده و به همراه کلمه عبوری که آن را نیز خود کاربر هنگام ثبت نام انتخاب می کند جهت ورود به سایت مستر اکسچنجر استفاده می شود.

 

- شماره همراه کاربر: شماره همراهی که کاربر جهت ثبت نام در مستر اکسچنجر ثبت کرده و از طریق ورود کد یک بار مصرف ارسالی از طرف مستر اکسچنجر، تائید و احراز هویت می شود.

 

- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار سامانه قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و یا اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات مستر اکسچنجر در اختیار سامانه قرار گرفته است. مانند (هویت و شماره های تماس کاربران).

 

- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به صورت عام و قانون جرایم رایانه ای و تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف کننده به صورت خاص و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد است.

 

- اکانت اجاره ای: حساب کاربری ای را می گویند که فرد متقاضی پس از ایجاد و تایید آن در پلتفرم مستر اکسچنجر، آن را در اختیار شخص دیگری قرار داده و یا از آن به نفع شخص دیگری بهره برداری می کند.

 

2- مستر اکسچنجر خدمات زیر را برای کاربر فراهم می سازد:

 

2-1) تبدیل یک رمز ارز به رمز ارز دیگر با نرخ تبدیل معین و کارمزد معین ، حداقل و حداکثر معین

 

2-2) فروش رمز ارز به کاربر و دریافت مبلغ معینی وجه پول رایج (تومان)  از وی

 

2-3) خرید رمز ارز از کاربر و پرداخت مبلغ معینی وجه رایج (تومان)  به وی

 

3- مستر اکسچنجر خدمات خود را برای هر رمز ارز که در سایت لیست شده است و ممکن است طبق شرایط مختلف و به دلخواه مستر اکسچنجر تغییر نماید به هر کاربر که بخواهد و منع قانونی نداشته باشد ارائه می کند.

 

4- با استفاده از خدمات مستر اکسچنجر کاربر می پذیرد که:

 

4-1) کاربر می پذیرد که منبع و مقصد کلیه ی رمز ارزها ارائه شده توسط وی در تراکنش های سایت مستر اکسچنجر کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشند. به این ترتیب مسئولیت مستقیم استفاده از رمز ارزهای خریداری شده از مستر اکسچنجر یا فروخته شده به مستر اکسچنجر چنانچه منبع یا مقصد غیر قانونی از قبیل سایت های قمار، شرط بندی، پیش بینی، پورنوگرافی، فیشینگ، هک و نظیر آن داشته باشد به طور مستقیم با کاربر می باشد و مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نمی پذیرد. مستر اکسچنجر امکان نیت خوانی کاربران را ندارد و کاربر خود ضامن نیات و اعمال خویش می باشد.

 

4-2) کاربر می پذیرد که مالک قانونی وجوه و حساب هایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه برای پرداخت و چه برای دریافت از آنها استفاده کرده است و مسئولیت هر گونه کلاهبرداری، فیشینگ، سرقت و قس علیهذا با کاربر می باشد و مستر اکسچنجر در این مورد هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.

 

5- اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه ی قضایی و یا درخواست کتبی پلیس محترم فتای جمهوری اسلامی ایران.

 

6-کاربر می پذیرد که دارای سن قانونی 18 سال است و خدمات مستر اکسچنجر به اشخاص زیر 18 سال تعلق نمی گیرد.

 

7- حساب کاربری مستر اکسچنجر:

برای استفاده از خدمات پلتفرم لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در وب سایت مستر اکسچنجر بسازد.برای استفاده از خدمات مستر اکسچنجر کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در وب سایت ثبت کند. کاربر می پذیرد تمامی اطلاعات خواسته شده از جمله اطلاعات تماس و آدرس ایمیل را به صورت صحیح وارد کرده و از اطلاعات شخص دیگری استفاده نکند.

 

7-1) هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت (حقیقی یا حقوقی) دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده کاربری است که در پلتفرم ثبت نام کرده و اطلاعات هویتی او تائید شده است.

 

 تبصره: در صورتی‌که کاربری حساب خود را به فرد دیگری اجاره دهد و‌یا به هر نحوی اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را در اختیار دیگری قرار دهد مسئولیت تمامی اقدامات انجام شده از جمله واریز وجوه‌کثیف (مثلا پول بدست آمده از طریق فیشینگ یا کلاهبرداری) بر عهده دارنده اصلی حساب کاربری بوده و علاوه بر اینکه حساب کاربری

فرد خاطی مسدود می گردد ایشان (کاربر افتتاح کننده اکانت کاربری مستر اکسچنجر) موظف است تمامی ضرر و زیان و خسارات وارده به شرکت را در اسرع وقت جبران کند

 

7-2) هر شخص حقیقی یا حقوقی تنها مجاز است یک حساب‌کاربری باز کند و در صورت ثبت نام بیش از یک حساب کاربری، مستر اکسچنجر مجاز است دسترسی فرد خاطی را قطع کرده و حساب (های) کاربری ایشان را مسدود نماید.

 

7-3) مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری در سایت مستر اکسچنجر از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع مستر اکسچنجر برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به مستر اکسچنجر به‌صورت رسمی انجام نشده و مستر اکسچنجر اقدامات لازم جهت انسداد موقت اکانت را انجام نداده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده وی خواهد بود.

 

8- این حق برای مستر اکسچنجر محفوظ است که هر گونه اطلاعات لازم برای احراز هویت را قبل از تکمیل سفارش از کاربر بخواهد تا مطمئن شود مفاد بند 4 به درستی رعایت شده است. در این حال تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است عودت وجوه کاربر امکان نخواهد داشت و چنانچه کاربر نتواند مدارک هویتی لازم خود را از قبیل شماره تلفن و اسکن کارت ملی یا شناسنامه ارائه نماید و یا مدارک وی دارای خدشه باشند. این حق برای مستر اکسچنجر محفوظ خواهد بود که سفارش کاربر را انجام ندهد.

 

9- چنانچه برای تکمیل یک سفارش احتیاج به احراز هویت کامل باشد و کاربر اقدام به ارسال مدارک و اطلاعات خود و تکمیل فرآیند احراز هویت و انجام سفارش نماید، با این کار وی آگاهانه و با اختیار خود می پذیرد که:

ارسال مدارک و اطلاعات درخواستی به منزله تایید احراز هویت نبوده و مستر اکسچنجر این حق را برای خود محفوظ می دارد پس از بررسی اطلاعات و مدارک ارسالی بدون هیچ گونه توضیحی از تائید آن خودداری کرده و احراز هویت کاربر را تائید نکند.

تبصره: در صورتی که مدارک ارسالی توسط فرستنده دستکاری شده و به قصد کلاهبرداری‌یا فریب نیروی پشتیبانی مستر اکسچنجر ارسال شده باشد که در این صورت شرکت این حق را برای خود محفوظ میداند تا پیگیری موضوع از طریق مراجع قانونی مدارک را نزد خود نگهداری کند.

 

9-1) مراحل احراز هویت بدین شرح است:

 

الف - ارسال تصویر کارت ملی و متن (اسم سایت – تاریخ روز – امضا) توسط کاربر (خریدار یا فروشنده) به صورت سلفی.

 

ب – ارسال تصویر کارت ملی واضح و با کیفیت مناسب و ثبت کارت بانکی ای که کاربر قصد پرداخت از آن را دارد.

 

پ – ارایه شماره تماس ثابت و همراه خریدار که باید طی ارسال کد مخابراتی مراتب صحت آن تایید گردد.

 

   تبصره ۱: جهت تائید شماره ثابت ممکن است تیم پشتیبانی با شماره ثابتی که کاربر ثبت کرده است تماس بگیرد. در مواردی ممکن است قبل از تائید شماره همراه، از کاربر خواسته شود از طریق پیام رسان واتس اپ با یکی از اعضای پشتیبانی تماس تصویری برقرار کند

 

 تبصره ۲: جهت تائید شماره ثابت کاربر موظف است شخصا از طریق شماره ای که ثبت کرده است پاسخگو باشد

ت – عدم استفاده از آی پی غیر مجاز توسط کاربر.(در صورت پرداخت ریالی).

 

ث – وارد کردن ایمیل در صفحه ثبت نام: ایمیل باید به اسم و هویت خود شخص کاربر باشد و از طریق کلیک روی لینک فعالسازی ای که از طرف مستر اکسچنجر به آن ارسال می گردد تایید شود.

 

9-2) مراحل احراز هویت ممکن است با توجه به تغییر قوانین یا شرایط، تغییر کرده و یا مورد جدیدی به آن اضافه گردد.

 

9-3) استفاده از مدارک و اطلاعات هر فرد دیگری به جز فرد متقاضی ثبت نام (ولو با رضایت ایشان) بر خلاف قوانین بوده و مسئولیت کامل آن بر عهده فرد خاطی می باشد. در صورت نیاز اطلاعات فرد خاطی در اختیار مراجع قانونی ذیصلاح قرار خواهد گرفت.

 

9-4) ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص مستر اکسچنجر، جهت تایید حساب کاربری از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی مستر اکسچنجر خواهد بود. در غیر این صورت وب سایت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

 

10- تراکنش هایی که توسط مستر اکسچنجر در خلال انجام سفارشات انجام می شود غیر قابل بازگشت هستند و تابع قوانین سیستم هر رمز ارز مربوط به تراکنش انجام شده می باشند. کاربر می پذیرد که اطلاعات لازم در طی سفارش را با دقت وارد کرده است و کلیه ی مسئولیت مربوط به اشتباه وارد کردن اطلاعات در خلال سفارش با خود وی است و مستر اکسچنجر هیچ مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی پذیرد.

 

11- ارز های الکترونیکی و سایر سیستم های پرداخت خود مسئول صحت معاملات و مسئول وجوه کاربران نزد آن سیستم ها می باشند و مستر اکسچنجر هیچ مسئولیتی در قبال صحت کار این سیستم ها به عهده نمی گیرد. چنانچه کاربر هر گونه مشکلی با این سیستم ها داشته باشد باید با خود آن سیستم و تحت قوانین آن سیستم مشکل خود را حل کند و در این بین هیچ گونه مسئولیتی متوجه مستر اکسچنجر نخواهد بود. این سیستم ها در حال حاضر سیستم پرداخت بانک های تحت شبکه شتاب و پرداخت های بیت کوین، اتریوم، ریپل و رمز ارزهای معتبر می باشد و ممکن است در آینده تغییراتی داشته باشد. مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی راجع به مشکلات نقل و انتقال بین کاربر و این سیستم ها نمی پذیرد و کاربر بایستی مشکل خود را با خود این سیستم ها حل نماید.

 

12- مستر اکسچنجر یکسان بودن هویت گیرنده و فرستنده را بررسی نمی کند و ممکن است هویت گیرنده با فرستنده در یک تراکنش یکی باشد یا نباشد و مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی راجع به آن نمی پذیرد مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی راجع به رابطه ی بین فرستنده با گیرنده نمی پذیرد و هیچ گونه خدمات میانجیگری و حکمیت بین گیرنده و فرستنده در یک تراکنش نمی پذیرد.

 

13- کاربر سایت مستر اکسچنجر می پذیرد که مستر اکسچنجر صرفا مسئول انتقال مقدار مشخص شده در تراکنش و سفارش با نرخ تبدیل معین است و هیچ گونه مسئولیت دیگری ندارد.

 

14- خدمات مستر اکسچنجر همانطور که هستند و در سفارش و تراکنش با نرخ مشخص نشان داده شده اند انجام می شوند. مسئولیت هیچ گونه خدمات لفظی، ضمنی، قانونی، تضمینی، نقل قولی دیگر به عهده ی مستر اکسچنجر به هیچ وجه من الوجوه نخواهد بود. مستر اکسچنجر جز انجام تراکنش ها با نرخ معین شده در سفارش هیچ گونه مسئولیت دیگری در قبال کاربر به هیچ نحو و به هیچ صورت ندارد.

 

15- نرخ تبدیل و قیمت تبدیل رمز ارزها مختلف توسط مستر اکسچنجر تعیین می شوند و در روی سایت توسط کلیه ی کابران قابل مشاهده است و در هنگام سفارش نیز مبلغ دریافتی کاربر بعد از تکمیل سفارش با کسر کارمزد ها و با اعمال نرخ تبدیل به طور کامل و شفاف و دقیق به وی نمایانده می شوند.

 

16- هر گونه کارمزد، کمیسیون و هزینه ی دیگر که سیستم رمز ارز به کاربر تحمیل نماید فقط و فقط بر عهده ی کاربر خواهد بود و مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی راجع به این گونه هزینه ها نمی پذیرد.

 

17- مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم رمز ارز یا بانک پذیرنده را نمی پذیرد.

 

18- کاربر سایت می پذیرد که کلیه ی فعالیت های وی و سایت مستر اکسچنجر تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران است و فعالیت های وی در هر صورت و هر شکل نباید قوانین جمهوری اسلامی ایران را نقض کند. مسئولیت نقض قانون به هر صورت به عهده ی کاربر است و سایت مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نمی پذیرد. سایت مستر اکسچنجر قادر به نیت خوانی مشتریان خود نیست و مسئولیتی در قبال نیت و اقدام غیر قانونی مشتریان خود نمی پذیرد.

 

19- حقوق هر کاربر برای استفاده از سایت مخصوص به خود اوست و مسئولیت استفاده ی هر کاربر از نام کاربری و رمز عبور وی فقط و فقط به عهده ی کاربر خواهد بود. کاربر می پذیرد که مسئولیت کلیه ی تراکنش های انجام شده از حساب کاربری وی به عهده ی خود وی است و حق دادن اطلاعات کاربری خود به شخص ثالث برای استفاده از سایت مستر اکسچنجر را ندارد. کاربر می پذیرید که مطالب و کدها و تصاویر و بنرها و لوگو های سایت مستر اکسچنجر مشمول قانون کپی رایت است و کاربر حق استفاده از آن را بدون اجازه ی کتبی مستر اکسچنجر نخواهد داشت.

 

20- هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربر با مستر اکسچنجر به عهده ی خود کاربر خواهد بود و مستر اکسچنجر هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.

 

21- کاربر می پذیرد که جز در مورد انجام صحیح سفارش طبق قیمت مشخص و شفاف و کارمزد مشخص و شفاف طبق قرارداد فوق هیچ گونه داعیه و طلب و شکایت دیگر عملا و لسانا از سایت مستر اکسچنجر، مدیران ،کارمندان و کلیه ی مرتبطان با این سایت نداشته باشد.

 

22- در صورت وجود شکایت از عملکرد مستر اکسچنجر ، کاربر موظف است مراتب را به پشتیبانی اعلام نماید و از طریق پشتیبانی سایت مستر اکسچنجر شکایت خود را پیگیری بنماید. در صورتیکه بعد از یک ماه به نتیجه ی دلخواه نرسد می تواند تنها و تنها از طریق دادسرای ناحیه 31 تهران (دادسرای جرایم اینترنتی تهران) و نه هیچ دادسرا و مرکز حل اختلاف دیگر چه در تهران و چه در هر شهر و شهرستان دیگر شکایت خود را پیگیری نماید.
 

23- قرارداد فوق براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، و با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه و قانون جرایم رایانه ای به صورت خاص، از تاریخ ثبت نام یا ورود کاربر (مالک مشخصات ثبت شده در پلتفرم مستر اکسچنجر) در سایت به رسمیت قانونی خواهد رسید. لازم به ذکر است قوانین و مقررات مندرج در این بخش برای تمامی کاربران و بازدیدکنندگان سایت لازم الاجرا بوده و هر گونه استفاده از سایت مستر اکسچنجر به منزله قبول آن میباشد. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود وعضویت در سایت مستر اکسچنجر به این معنی است که کاربر کلیه ی 22 بند مفاد قرارداد فوق را خوانده و فهمیده و با آن موافقت کرده است. مطابق ماده 6 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1383 این داده پیام در حکم قرارداد کتبی است و در کلیه ی محاکم و مراجع قضایی نافذ است.